Polkowice są komunikacyjnie wykluczone? (WIDEO)

– Ponad 100 lat temu stąd ostatni raz ruszano koleją w podróż po całej Europie – mówił Łukasz Puźniecki, kandydat na burmistrza, stojąc na ulicy Brackiej i wskazując były dworzec PKP w Polkowicach. Podkreślił, że Polkowice muszą mieć elastyczną komunikację z regionem, również poprzez połączenie kolejowe.

W konferencji poświęconej komunikacji, a zorganizowanej przez Stowarzyszenie Lepsze Polkowice, wziął udział także marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski i radny wojewódzki Tymoteusz Myrda.

– Dzisiaj, po 20 latach rządzenia PdMP, wykluczenie Polkowic jest faktem – twierdzi Puźniecki. – Mieszkańcy mają problem z dostaniem się do miejscowości ościennych, w weekendy do lekarzy czy do innych sąsiadujących miast.

Kandydat na burmistrza Polkowic zaprosił na spotkanie przedstawicieli województwa, ponieważ to oni w ostatnich latach postawili właśnie na rozwój komunikacji zbiorowej. W spotkaniu wziął udział także Tomasz Kulczyński, który także wpisał  w swój program wyborczy rozwój komunikacji w Chocianowie.

Więcej w materiale filmowym TV Regionalna.pl:

 

 

 

Dodaj komentarz

*

code