POLKOWICE. Rozbili szajkę włamywaczy

IMG_0083Czterej mężczyźni włamywali się do sklepów, lokali użytkowych, piwnic i altan ogrodowych powodując straty sięgające co najmniej kilkunastu tysięcy złotych. Zostali zatrzymani przez polkowickich funkcjonariuszy. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

– Do zdarzeń doszło na przełomie ostatnich kilku miesięcy. Policjanci ustalili, że podejrzani działając w różnych konfiguracjach, czasami we dwójkę, trójkę lub wszyscy razem włamywali się do wybranych wcześniej obiektów skąd kradli głównie pieniądze, artykuły spożywcze oraz elektronarzędzia – relacjonuje Daria Solińska z polkowickiej komendy.

Zatrzymani to mieszkańcy Polkowic w wieku od 17 do 32 lat. Wszyscy zostali aresztowani. Udowodniono im kilkanaście zarzutów włamań i kradzieży mienia, których dopuścili się na terenie Polkowic od listopada 2013 roku. 

– Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tych spraw. Sprawdzają również, gdzie trafiało skradzione mienie, a także czy zatrzymani nie mają więcej tego typu czynów na swoim koncie – dodaje Solińska.

DRM/FOT. KPP POLKOWICE

Dodaj komentarz