POLKOWICE. Rondo im. Tadeusza Mazowieckiego

rondo mazowieckiegoO nazwaniu ronda w Polkowicach imieniem pierwszego premiera III RP jednogłośnie zadecydowali miejscy radni podczas dzisiejszej sesji.

– Niezmiernie ceniłem Tadeusza Mazowieckiego przede wszystkim jako człowieka, ale również jako polityka. Uważam, że Jego reformy, choć trudne i nie zawsze popularne, procentują do dziś, a co najważniejsze, ukształtowały dzisiejszą Polskę i stanowią o jej obecnej pozycji w Europie – mówi Emilian Stańczyszyn, przewodniczący rady miejskiej w Polkowicach.

Tadeusz Mazowiecki zmarł 28 października ubiegłego roku. Dożył 86 lat. W tym roku przypada 25. rocznica pierwszych w Polsce wolnych wyborów do Sejmu, w których wyłoniony został niekomunistyczny rząd z Mazowieckim na czele.rondo 2

Rondo im. Tadeusz Mazowieckiego znajduje się na skrzyżowaniu dwóch największych arterii Polkowic: ulicy Kard. B. Kominka i 3-go Maja. Uchwała polkowickich radnych to ukłon w stronę wielkiego polityka i niezwykłego człowiek.

– Ten symboliczny gest jest wyrazem szacunku dla pierwszego premiera wolnej Polski, który jest autorytetem dla kolejnych pokoleń Polaków – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

DRM 

Dodaj komentarz