POLKOWICE. Rebellin w czołówce

ccc polkowice kolarze

Zwycięzca belgijskiego klasyka De Brabantse Pijl – La Flčche Brabançonne został zawodnik ekipy BMC Racing Team, Philippe Gilbert. Na wysokim, 7. miejscu finiszował Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice).

Trasa 54. edycji Brabanckiej Strzały prowadziła drogami we flamandzkich Ardenach położonych na południu poniżej Brukseli. Kolarze wystartowali  z Leuven i po pokonaniu dystansu 203 kilometrów, finiszowali w Overijsse. Trasa wyścigu, jak przystało na kategorię 1.HC, należała do wyjątkowo trudnych, gdyż na kolarzy czekało ponad 25 krótkich, bardzo „sztywnych” podjazdów z licznymi sekcjami brukowanymi.

Do wyścigu ekipa CCC Polsat Polkowice przystąpiła w składzie: Davide Rebellin, Adrian Honkisz, Adrian Kurek, Bartłomiej Matysiak, Łukasz Owsian, Maciej Paterski i Mateusz Taciak.

Wyścig rozpoczął się bardzo dynamicznie. Już od samego startu rozpoczęły się liczne ataki, które początkowo były dość konsekwentnie likwidowane przez peleton. Pierwszą skuteczna ucieczkę zainicjowała szóstka kolarzy w składzie: Mattia Pozzo i Giorgio Cecchinel (obaj Yellow Fluo), Christopher Williams (Team Novo Nordisk), Kiel Reijnen (UnitedHealthcare), Matthias Brandle (IAM Cycling) i Perrig Quemeneur (Europcar). Uciekająca grupa zaczęła między sobą solidarnie współpracować i dość szybko zdobyła znaczną przewagę. Po przejechaniu 60 kilometrów trasy przewaga wynosiła około 7 minut. Na większą przewagę uciekającej grupy nie pozwolił peleton w którym rozpoczęła się akcja likwidacji ucieczki. Podjazdy i odcinki brukowane trasy powodowały, że sytuacja na trasie bardzo dynamicznie się zmieniała. Z peletonu było wiele kontrataków a wśród nich swoich sił próbował również Maciek Paterski. Przewaga ucieczki zmniejszyła się do około 1 minuty by ostatecznie na kilkanaście kilometrów do mety większość peletonu jechała już razem. Duży udział w likwidacji odjazdu miała ekipa CCC Polsat Polkowice, która razem z BMC Racing doprowadziła do ukształtowania się dużej, około 50-osobowej grupy w której m.in. jechał Davide Rebellin.

Na ostatnim podjeździe przed finiszem czołowa grupa znacznie się „naciągnęła” i wówczas zaatakował Philippe Gilbert (BMC Racing). Nie oddał prowadzenia aż do kreski i jako pierwszy minął linie mety zostając zwycięzcą Brabanckiej Strzały. Pokonał Michaela Matthewsa (Orica – GreenEDGE) i Tony Gallopina (Lotto Belisol).

Na wysokim 7.miejscu finiszował Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice).

Dodaj komentarz