POLKOWICE. Porażka w prestiżowym meczu

PA3_6232Biała Gwiazda nadal niepokonana w Tauron Basket Lidze Kobiet. Tym razem wyższość mistrzyń Polski musiało uznać CCC Polkowice, ulegając we własnej hali 51:59.

Przebieg spotkania „ustawiła” pierwsza kwarta. Od stanu 6:6 w 3. minucie jedenaście punktów z rzędu zdobyły krakowianki, które właśnie taką różnicą punktów wygrały inauguracyjną odsłonę (19:8). „Pomarańczowe” dzielnie walczyły w obronie, ale były zdecydowanie zbyt nieskuteczne w ataku (7/35 w rzutach z gry w pierwszej połowie), by dać sobie szansę na toczenie wyrównanej walki z Wisłą. W 22. minucie CCC przegrywało 21:39, ale od tego momentu podopieczne Arkadiusza Rusina zanotowały serię 11:0 i wróciły do gry. W ostatniej kwarcie doświadczony zespół mistrzyń Polski nie pozwolił jednak polkowiczankom zbliżyć się na dystans mniejszy niż sześć „oczek” (49:55, 51:57).

W najbliższy weekend rozpocznie się runda rewanżowa w rozgrywkach ekstraklasy koszykarek. W sobotę 20 grudnia o godz. 17:45 CCC Polkowice podejmie Ślęzę Wrocław.

CCC Polkowice – Wisła Can-Pack Kraków 51:59 (8:19, 11:13, 16:16, 16:11)

CCC Polkowice: Sutherland 12, Owczarzak 12, Swanier 6, Majewska 6, Kaczmarska 5, Jeziorna 4, Sverrisdottir 4, Hall 2, Szczepanik 0.

Wisła Can Pack: Vandersloot 13, Skobel 12, Lavender 9, Quigley 7, Kaczmarczyk 7, Abdi 5, Petronyte 4, Żurowska 2.