POLKOWICE. Poranna seria na krajowej trójce

wypadek 1Do dwóch zdarzeń drogowych doszło dziś rano na krajowej trójce w okolicach Polkowic. Najpierw na skrzyżowaniu w Biedrzychowej zderzyły się dwa auta osobowe. Po niespełna godzinie w Polkowicach na krzyżówce z ulicą Kopalnianą doszło do kolizji.

wypadek 8Do pierwszego zdarzenia doszło dziś około godziny 7:00. Jadący z Lubina w kierunku Polkowic Citroen zderzył się z Mazdą, która skręcała z krajowej trójki w lewo do Biedrzychowej. Pasażer z Citroena został przewieziony do lubińskiego szpitala, natomiast kierowca Mazdy do Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

– U kierowcy Mazdy stwierdzono pęknięte żebra, dlatego też sklasyfikowaliśmy zdarzenie jako wypadek drogowy – mówi Daria Solińska z polkowickiej komendy. – Dalsze postępowanie w sprawie pozwoli nam ustalić, z czyjej winy doszło do wypadku – dodaje funkcjonariuszka.

wypadek 3Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu w Biedrzychowej była sprawna. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

wypadek 4Około godziny 8:00 natomiast w Polkowicach na skrzyżowaniu krajowej trójki z ulicą Kopalnianą doszło do kolejnego zdarzenia. Mężczyzna prowadzący Citroena, jadąc w stronę Lubina, wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i uderzył w przejeżdżającego prawidłowo przez skrzyżowanie Hyundaia, który kierował się w stronę Sobina.

– Żaden z uczestników tego zdarzenia nie ucierpiał – mówi Daria Solińska, oficer prasowy polkowickiej policji. – Kierowca Citroena został ukarany mandatem.

DRM

Dodaj komentarz