POLKOWICE. Policjanci rozbili dziuplę samochodową

dzp_01Dziuplę samochodową zlikwidowali funkcjonariusze z Polkowic i Głogowa. W trakcie sprawdzania prywatnej posesji oraz garażu, funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie cztery samochody o wartości blisko 120 tysięcy złotych. Znaleziono również kilkaset części samochodowych, które mogą pochodzić z aut skradzionych na terenie Polski i Niemiec. Zatrzymano 4 osoby.

Na miejscu przestępstwa zatrzymano 3 mieszkańców Lubina w wieku od 24 do 38 lat, którzy w chwili zatrzymania rozkręcali i rozcinali karoserie jednego ze skradzionych pojazdów. W ręce policji trafił również 45-letni właściciel posesji. Na miejscu policjanci znaleźli dwa samochody, które zostały skradzione w Środzie Śląskiej oraz w Rawiczu. Zabezpieczone zostały Audi A 4 oraz VW Touran o łącznej wartości blisko 60 tys. złotych.

– Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli samochód marki Reanult o wartości około 37 tys. złotych, w którym w trakcie oględzin ujawniono ingerencję w pole numeryczne- mówi st.asp. Daria Solińska z KPP w Głogowie.

fad0b4acdf331284255b1a738ab9f8f0Na terenie posesji znajdowało się kilkaset różnych części i podzespołów samochodowych pochodzących z demontażu innych pojazdów, które mogą pochodzić z przestępstw dokonanych na terenie Polski i Niemiec. Części zostały zabezpieczone i będą sprawdzane. Poza tym w Lubinie w jednym z wynajętych garaży policjanci zabezpieczyli kolejny samochód. Tym razem VW Touran, który został skradziony około 2 tygodni temu z parkingu przy jednym z szybów górniczych w Polkowicach. Wszyscy zatrzymani w tej sprawie trafili do policyjnego aresztu.

– Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz paserstwa. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast paserstwo zagrożone jest karą do 5 lat więzienia- dodaje st.asp. Daria Solińska z KPP w Polkowicach.

Nadal prowadzone są czynności procesowe, m. in. przy współpracy z policją niemiecką, które mają wyjaśnić okoliczności sprawy.

SZAT

 

Dodaj komentarz