POLKOWICE. Planują imprezę po europejsku

flagaW Polkowicach odbędzie się Piknik Europejski z okazji 10 rocznicy wejścia Polski do Unii. Ulicami miasta przemaszeruje korowód, a następnie na scenie dzieci będą wcielać się w role europejskich gwiazd muzyki.

W Pikniku udział ma wziąć około 600 dzieci – od przedszkoli po szkoły podstawowe i gimnazja.

– To będzie wyjątkowy piknik. Przede wszystkim dlatego, że ogromny wkład w jego przebieg mają mali polkowiczanie. Kiedy decydowaliśmy o naszym członkostwie w EU, niektórych nie było jeszcze na świecie. A dziś są przecież beneficjentami naszych projektów unijnych. Polkowice jak i cała Polska zmieniły się po wejściu Polski do Unii. Ta nasza impreza to symboliczny znak pozytywnych przemian, jakie dokonały się w ostatnim dziesięcioleciu – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

W imprezie udział weźmie też młodzież z Zespołu Szkół, studenci Dolnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Techniki w Polkowicach oraz seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Piknik rozpocznie się pod Zespołem Szkół, skąd ruszy korowód z prezentacją krajów członkowskich UE, który przejdzie ulicami miasta do Centralnego Parku Zabaw i Wypoczynku, gdzie odbędzie się piknik.

– Miejsce to nie jest przypadkowe. Centralny Park Zabaw i Wypoczynku został zmodernizowany w ramach naszego projektu rewitalizacji osiedla Hubala – wyjaśnia Elżbieta Gałek-Kapusta, dyrektor Wydziału Współpracy Europejskiej i Funduszy Zewnętrznych UG Polkowice.

W amfiteatrze odbędzie się koncert europejskich przebojów. Dzieci i młodzież zaśpiewahity z krajów UE, jak Abba, czy John Lennon.

Organizator zabezpieczył się przed niepogodą, bo uczestnikom korowodu wręczonych zostanie 300 parasoli z logiem UE i gminy Polkowice.

DRM

Dodaj komentarz