POLKOWICE. Nożem bronił skradzionego alkoholu

zlom_zatrz GłogowDo 10 lat więzienia grozi 25-letniemu polkowiczaninowi, który ukradł alkohol ze sklepu, a potem groził załodze sieci nożem, gdy próbowała interweniować.

– Do zdarzenia doszło 24 maja 2014 r., na terenie jednego z polkowickich sklepów sieciowych. Sprawca dokonał kradzieży alkoholu, a następnie nie uiszczając zapłaty za towar próbował wyjść ze sklepu – relacjonuje Miłosz Ilkowski z polkowickiej komendy.

Załoga sklepu próbowała interweniować, by zatrzymać złodzieja, ten jednak zaczął im grozi pozbawieniem życia przy użyciu noża. Nikomu nic się nie stało, jednak złodziej po tym zdarzeniu uciekł ze sklepu.

Chwilę po zdarzeniu wezwani na miejsce policjanci zatrzymali sprawcę w okolicy sklepu.

– Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej oraz gróźb karalnych. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje Ilkowski.

W przeszłości mężczyzna wielokrotnie był karany za różnego rodzaju kradzieże dokonywane na terenie placówek handlowych w Polkowicach. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

DRM/FOT. POLICYJNE ARCHIWUM

Dodaj komentarz