POLKOWICE. Niespodziewana porażka CCC

cccDo dużej niespodzianki doszło w środę w Lublinie. Miejscowe Pszczółki zagrały bardzo dobre zawody i pokonały aktualne wicemistrzynie Polski CCC Polkowice 63:59.

Niespodzianka, choć trafniejsze słowo to chyba sensacja. Pomarańczowe jechały do Lublina na mecz z beniaminkiem jak po swoje. Rzeczywistość dla wicemistrzyń Polski okazała się jednak brutalna.

Już pierwsza kwarta pokazała, że ekipa z Lubelszczyzny nie położy się przed pomarańczowymi i będzie walczyć o zwycięstwo. Inauguracyjna parta zakończyła się 8-punktowym zwycięstwem Pszczółek. W drugiej części spotkania przyjezdne odrobiły część strat i do przerwy przegrywały różnicą tylko pięciu punktów.

W drugiej połowie na prowadzeniu były zawodniczki z Lublina, które wygray trzecią kwartę trzema punktami. Cztery minuty przed końcem po rzucie Sutherland CCC wyszło na prowadzenie 57:56, ale nie potrafiło dowieźć korzystnego wyniku do końca.

Pszczółka AZS UMCS Lublin – CCC Polkowice 63:59 (24:16, 13:16, 16:13, 10:14)