POLKOWICE. Nie daj im zamarznąć

BEZDOMNIŚnieg, mróz i niska temperatura powodują zagrożenie życia i zdrowia osób bezdomnych, bezradnych i samotnych, a także osób nietrzeźwych. Policjanci przypominają, że każdego roku odnotowuje się w Polsce przypadki zgonów, których przyczyną jest wychłodzenie organizmu. Policja apeluje o informacje, jeśli zauważymy osoby leżące lub siedzącej na ziemi, ławce czy przystanku, które są narażona na wyziębienie.

– Nie bądźmy obojętni wobec takiej sytuacji, być może nasza pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Informacje można przekazywać telefonicznie na numer alarmowy 112, numer telefonu pogotowia policyjnego 997 lub do najbliższej jednostki policji – informuje Daria Solińska, oficer prasowy KPP Polkowice.

Funkcjonariusze na bieżąco kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Zwracają również w tym okresie uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, gdyż to właśnie one są najbardziej narażone na zamarznięcie. 

– Wszystkie działania mają charakter pomocowy i w związku z tym policjanci, w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, udzielają informacji oraz wszelkiej pomocy w dotarciu do placówek pomagających bezdomnym oraz innym osobom wymagającym opieki – dodaje Solińska.

DRM/ FOT. ARCHIWUM

Dodaj komentarz