Opublikowany: czw, Sie 27th, 2015

POLKOWICE. Naprawiają szkody po wstrząsie

POLKOWICE1122 zgłoszenia dotarły od mieszkańców Polkowic do działu szkód górniczych w ZG Rudna po wstrząsie, jaki nastąpił w niedzielny wieczór, 19 lipca (była to tzw. górnicza “siódemka”). Kopalniane służby przeprowadziły już przeglądy nieruchomości. 

– Najwięcej zgłoszeń było z osiedla Sienkiewicza – powiedział nam Zbigniew Samokar, główny inżynier ds. szkód górniczych w ZG Rudna. – Epicentrum wstrząsu znajdowało się między kopalnią Rudna-Zachodnia a drogą krajową numer trzy, w rejonie ogrodów działkowych – dodał.

Z wymienionej liczby zgłoszeń, 56 zostało uznanych i wypłacono mieszkańcom odszkodowania w wysokości od 300 do 1200 złotych. W piętnastu przypadkach zlecone zostało usunięcie szkód na koszt kopalni. Nie były one jednak związane bezpośrednio ze wstrząsem, ale – jak się okazało – odsłonił on wady ścianek działowych w budynkach i by zapobiec ewentualnym problemom w przyszłości, zdecydowano o ich wymianie. Roszczenia z 35 podań załatwiono odmownie.

UR

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..