Naładują elektryczne auta

Stacja do ładowania pojazdów elektrycznych pojawiła się w Polkowicach. To pierwsze i być może nie ostatnie tego typu urządzenie w gminie i kolejne w regionie. Stacja powstała dzięki porozumieniu firmy Tauron i Gminy Polkowice.

Podobne punkty znajdują się już w Lubinie, w pobliżu siedziby KGHM, a także w Głogowie między ulicą Starowałową, a Bramą Brzostowską. Pierwsza w Polkowicach stacja do ładowania pojazdów elektrycznych znajduje się przy parkinu obok Aquaparku.

– Będzie dostępna już niedługo, musi tylko przejść jeszcze ostatnie badania techniczne. Będzie można z niej korzystać przy pomocy karty do bankomatu albo specjalnej aplikacji – mówi Roman Tomczak, rzecznik Urzędu Gminy w Polkowicach.

W Gminie Polkowice powstanie także niebawem klaster energetyczny, dzięki któremu pozyskiwanie zielonej energii będzie możliwe na większą skalę. Inwestycje tego typu podkreślają rolę i dbałość o ekologię.

Więcej szczegółów w materiale video:

SIL

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..