POLKOWICE. Najbardziej rozświetlona posesja w Polsce (FOTO)

DUSZENKO1Ponad 67 tysięcy lampek, renifery, mikołaje, szopka, anioł i dziesiątki innych elementów – tak wygląda świąteczna iluminacja domu i ogrodu Wiktorii i Antoniego Duszeńków w Polkowicach. Ten niezwykły świetlny obraz podziwiają już nie tylko mieszkańcy miasta, ale także okolicznych miejscowości.

– W tym roku przygotowania rozpoczęliśmy na początku listopada, a z nowych elementów są, między innymi, parasolki i mikołaje – powiedziała nam pani Wiktoria, pomysłodawczyni całego przedsięwzięcia, które już od wielu lat jest jedną ze świątecznych atrakcji w Polkowicach, przy ogromnym wsparciu najbliższych. – Projektowanie to moja pasja, a ta iluminacja była moim marzeniem – dodała.

DUSZENKOWszystko zaczęło się ponad piętnaście lat temu – skromnie, bo od czterech tysięcy lampek na drzewach w ogrodzie i budynku. Ale z czasem, dzięki pomysłowości pani Wiktorii, zaczęły pojawiać się kolejne, bajeczne elementy, a przed posesją – tłumy podziwiające ten niezwykły świetlny spektakl. Gospodarze domu zyskali nawet miano „pani i pan Światełko”. 

 UR

Dodaj komentarz