POLKOWICE. Na wiadukt poczekamy, obwodnica będzie

wiaduktNadal nie wiadomo, kiedy rozpocznie się budowa wiaduktu nad drogą krajową numer 3, tuż za Polkowicami w kierunku Lubina. Na razie, jest tylko kolejne zapewnienie zarządcy trasy.

– Ostatnio spotkałem się z nowymi władzami wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic. – Otrzymałem zapewnienie, że wiadukt to ważny element układu drogowego Polkowic i zostanie wyremontowany. Wierzę, że tak się stanie.

Przypomnijmy, kilka lat temu ponad trzydziestoletni wiadukt został rozebrany ze względu na zły stan techniczny. Sprawę przesądziły zdarzenia z udziałem samochodów ciężarowych, które uszkodziły konstrukcję.

Dobre wieści płyną z polkowickiego ratusza, jeśli chodzi o gminne inwestycje. Bez opóźnień przebiega budowa obwodnicy południowo-zachodniej części miasta.

– I jeszcze w tym roku prace zostaną ukończone – dodaje burmistrz Wabik.

Projekt jest wspierany z Krajowego Programu Dróg Lokalnych. Gmina otrzymała na ten cel dofinansowanie w wysokości połowy, wartej 5 mln zł inwestycji. Pod warunkiem, że zakończy się ona w tym roku. Obwodnica odciąży skrzyżowanie ulicy Chocianowskiej z krajową „trójką”.

W ostatnim czasie gmina oddała też do użytku kolejną z dróg dojazdowych do ulicy Przemkowskiej – Nagietkową. W planach są kolejne jezdnie – prostopadłe do ul. Przemkowskiej.

UR

Dodaj komentarz