POLKOWICE. Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

IMG_3469Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony w celu promowania literatury pięknej oraz grafiki dla młodego czytelnika. Święto obchodzone jest na całym świecie od 47 lat. Zawsze w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena.

Każdego roku inny kraj jest gospodarzem tego dnia. W tym roku jest to Irlandia. Gospodarz przygotowuje plakat i motto, które rozsyła po całym świecie.

IMG_3395Promocją czytania wśród dzieci intensywnie zajmuje się Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach. Ostatnio zorganizowano tam piątą edycję powiatowego konkursu czytelniczego „Uśmiech na co dzień od…”.

W tym roku z uczestnikami konkursu spotkała się Anna Onichimowska. Pisarka przygotowała zestaw konkursowych opowiadań „Najwyższa góra świata”, na podstawie których przygotowano zadania dla uczestników. Były to zestawy o różnym stopniu trudności, jak krzyżówki, rozsypanki z cytatami, czy wykreślanki.

IMG_3419W finale konkursu udział wzięło dziewięć dwuosobowych drużyn, reprezentantów szkół podstawowych z terenu powiatu polkowickiego. Przyjechali uczniowie z Buczyny, Chocianowa, Gaworzyc, Jędrzychowa, Polkowic, Przemkowa, ze Szklar Dolnych i z Trzebnic. Zwyciężczyniami zostały uczennice Szkoły Podstawowej w Buczynie: Amelia Jeżewska i Wiktoria Wołosiuk. Wszyscy uczestnicy jednak otrzymali nagrody pocieszenia w postaci audiobooków.

Po konkursie finaliści uczestniczyli wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w spotkaniu autorskim z Anna Onichimowską.

DRM/ FOT. MGBP W POLKOWICACH

Dodaj komentarz