POLKOWICE. Kierowca z Duninowa miał ponad trzy promile

wypadek 2Ponad trzy promile alkoholu w organizmie i zakaz prowadzenia pojazdów miał kierowca daewoo lanosa, który rozbił auto o drzewo w pobliżu Duninowa w powiecie polkowickim, w wyniku czego zginął jego pasażer.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w sobotę wczesnym popołudniem na drodze wojewódzkiej 328 z Chocianowa do Chojnowa.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 40-letni mieszkaniec gminy Chocianów jechał w kierunku Rokitek. W pewnym momencie na prostej drodze, zjechał w prawo i uderzył w przydrożne drzewo – relacjonuje Daria Solińska, rzecznik prasowy polkowickiej policji.Daria Solińska 1

Pasażera za pomocą narzędzi hydraulicznych ze zgniecionego samochodu wyciągnęli strażacy. Po długiej reanimacji, 41-letni mieszkaniec gminy Chocianów, zmarł.

Kierowca, po udzieleniu mu niezbędnej pomocy medycznej, został umieszczony w areszcie polkowickiej komendy. Dziś zostanie doprowadzony do lubińskiej prokuratury. Policja wnioskuje o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyzna odpowie przed sądem za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

DRM

Dodaj komentarz