POLKOWICE. Jutro wielki karambol na trójce. Uwaga będą utrudnienia

IMG_2596Służby powiatu polkowickiego przeprowadzają jutro zakrojone na olbrzymią skalę szkolenia. Już od godz. 9 można spodziewać się korków i utrudnień na drodze krajowej nr 3. Straż pożarna, inspekcja drogowa, policja i pogotowie będą się mierzyć z symulowaną katastrofą drogową.

Krajowa trójka będzie zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ulicami Chocianowską i Dąbrowskiego do wjazdu do Polkowic ulicą Kominka. Utrudnienia będą dotyczyć podróżujących od strony Lubina w stronę Zielonej Góry.

IMG_2589– O godz. 9.55 na wschodniej nitce S3 około 150 m na południe od kładki w Polkowicach dojdzie do zderzenia cysterny z samochodem osobowym. Z rozerwanego płaszcza cysterny wyciekać będzie ON. Dodatkowo w odległości 50 m dojdzie do zderzenia autobusu z busem. Poszkodowanych będzie 19 osób – zapowiada Mirosława Myrna-Kudryk, rzecznik prasowy polkowickiego starostwa.

W ćwiczeniach udział ma wziąć 74 strażaków, 30 policjantów, 14 funkcjonariuszy straży miejskiej, 18 lekarzy i personelu medycznego, 22 pracowników dróg krajowych i powiatowych oraz 40 uczniów ZS w Polkowicach – dodaje Myrna-Kudryk.

Ćwiczenia odbędą się w ramach trzydniowego szkolenia o charakterze wojewódzkim. Już dziś w polkowickim starostwie odbywają się wykłady, po południu są planowane manewry na terenie zbiornika „Żelazny Most”. W piątek natomiast służby będą ćwiczyć usuwanie skutków powodzi.

DRM

Dodaj komentarz