POLKOWICE. Inwestują w kolarstwo.

kolarze2W regionie ma powstać 10 szkółek kolarskich w ramach Narodowego Projektu Rozwoju Kolarstwa. Jest to pierwszy program treningowy dla dzieci i młodzieży w Polsce. Projekt jest finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Pierwsza szkółka kolarska w naszym regionie powstała w Grębocicach w powiecie polkowickim. Stowarzyszenie MTB Obiszów stworzyło następnie dwie kolejne w Głogowie i Jerzmanowej w powiecie głogowskim. W 10 szkołach powstały 8-osobowe drużyny kolarskie dzieci i młodzieży, które były szkolone przez wykwalifikowanych nauczycieli WF-u.

 Projektem zainteresował się Polski Związek Kolarski, a za nim także Ministerstwo Sportu i Rekreacji, które przekazało środki na Narodowy Projekt Rozwoju Kolarstwa. Zainteresowani inicjatywą tworzenia szkółek kolarskich samorządowcy z Zagłębia Miedziowego spotkali się ostatnio z przedstawicielami stowarzyszenia MTB Obiszów w polkowickim starostwie.

 – W ramach projektu może powstać jeszcze siedem szkółek kolarskich przy naprawdę minimalnym udziale poszczególnych samorządów gminnych. Jest to bardzo ciekawa inicjatywa. Możemy stworzyć coś, co przyciągnie dzieci i młodzież do uprawiania wspaniałej dyscypliny sportu, jaką jest kolarstwo – mówi Marek Tramś, starosta polkowicki.

 W ramach szkółek początkujący kolarze przejdą między innymi testy kwalifikacyjne, a dla wyłonionych zawodników zakupiony zostanie profesjonalny sprzęt sportowy.

DRM/FOT. STAROSTWO POWIATOWE W POLKOWICACH

Dodaj komentarz