POLKOWICE. Do starostwa po flagę

IMG_4473Powiat polkowicki pod koniec kwietnia już po raz kolejny rozdaje mieszkańcom flagi państwowe. Każdy, kto chce uczcić ważne polskie święta, które odbywają się na początku maja i zamanifestować swój patriotyzm, może przyjść do siedziby starostwa i wziąć państwowy symbol, by wywiesić go przed swoim domem.

– Pokażmy wszystkim, że jesteśmy patriotami, wywieśmy flagi w naszych oknach. To piękny gest – zachęca Marek Tramś, starosta polkowicki.

Jednocześnie powiat przypomina, że święta państwowe odbywają się nie tylko 1 i 3 maja, ale również 2 – mamy najmłodsze święto państwowe w Polsce, czyli Dzień Flagi. 

Uroczyste obchody Dnia Flagi RP zaplanowano w Polkowicach na godzinę 12. Wówczas odegrany zostanie hymn państwowy, a następnie flaga Polski zostanie podniesiona na maszt. Udział w uroczystości wezmą władze samorządowe powiatu oraz gmin a także reprezentacje służb mundurowych, młodzieży szkolnej, środowisk kombatanckich, organizacji harcerskich oraz stowarzyszeń i związków.

Od 28 kwietnia w siedzibie Starostwa na poziomie 0 przy kasie oraz w holu głównym na 1 poziomie każdy chętny otrzyma flagę. Zachęcam wszystkich. Przy okazji będzie można obejrzeć nową siedzibę starostwa – mówi Marek Tramś, starosta polkowicki.

DRM 

Dodaj komentarz