POLKOWICE. Do aresztu za posiadanie amfetaminy

76-13312 lat w więzieniu może spędzić mężczyzna przy którym policjanci znaleźli znaczną ilość narkotyków. Funkcjonariusze z Grębocic znaleźli także w jego mieszkaniu wagę elektroniczną. Zatrzymany usłyszał zarzuty, również za handel narkotykami. Do policyjnego aresztu trafił też jego rówieśnik podejrzany o narkotyków innym osobom.

Ze znalezionych narkotyków można by przygotować 170 porcji. Na trop mężczyzny policji wpadła jakiś czas temu.

– Na bazie zgromadzonych materiałów funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie posiadanie i handel narkotykami- mówi Daria Solińska z KPP w Polkowicach.

W ręce funkcjonariuszy wpadł także jego 29-letniego kolegę, który kupował środki odurzające. Funkcjonariusze udowodnili mu również sprzedaż środków odurzających. Policjanci nadal wyjaśniają okoliczności sprawy. Sprawdzają m.in. źródło pochodzenia narkotyków oraz inne osoby biorące udział w tym procederze. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Za handel narkotykami natomiast zagrożony jest karą do 8 lat. Gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat więzienia.

SZAT

Dodaj komentarz