POLKOWICE. Derby dla MKSTS-u Polkowice!

PA3_1109Rozgrywki zasadniczej części sezonu ekstraklasy kobiet powoli wkraczają w decydującą fazę. W rozegranym dzisiaj spotkaniu zawodniczki MKSTS DWSPiT Polkowice pokonały akademiczki z Wrocławia 3:1. Taki wynik przybliżył polkowiczanki do zajęcia trzeciego miejsca na koniec sezonu.

Derby Dolnego Śląska rozpoczęły się o godzinie 18. Derby, a więc pojedynek, który zawsze rozbudza dodatkowe emocje. Tym bardziej, że oba zespoły sąsiadowały z sobą w tabeli i bardzo możliwy był scenariusz, że to właśnie pomiędzy polkowiczankami i wrocławiankami rozstrzygnie się awans do fazy play-off, w której znajdą się cztery najlepsze zespoły po zasadniczej części sezonu. W ostatnim okresie w zdecydowanie lepszej dyspozycji wydają się być zawodniczki MKSTS-u, które nie zaznały goryczy porażki od 30. października ubiegłego roku. Natomiast ich rywalki w dwóch ostatnich rozegranych spotkaniach poległy z trzecią od końca drużynie w tabeli Polmlek Zamer Lidzbark Warmiński 2:3, a następnie wygrały z przedostatnią ekipą – KU AZS PWSiP Łomża 3:0.

Lepsze w dzisiejszym spotkaniu okazały się jednak polkowiczanki, które wygrały 3:1. Dzięki zwycięstwu umocniły się na trzeciej pozycji i nad czwartym w tabeli KS Bronowianka Kraków mają dwa punkty przewagi. Zawodniczki MKSTS-u kolejne spotkanie rozegrają już jutro, a ich rywalem będzie ekstraklasowy outsider – Optima Lublin. Mecz zostanie rozegrany o 13, a gospodynie będą zdecydowanym faworytem. Lublinianki jak dotąd jedyne punkty zdobyły zwyciężając z zespołem z Łomży. Pozostałe jedenaście spotkań przegrały, w tym we własnej hali z MKSTS DWSPiT Polkowice 2:3.

 

fot. Paweł Andrachiewicz

 

Dodaj komentarz