POLKOWICE. Davide Rebeliin trzeci w Vuelta Ciclista a Murcia

ccc polsat

Kolarze CCC Polsat Polkowice rozpoczęli ściganie. Walczą na trasach Belgii, Hiszpanii i Francji. Ostatnim ich sukcesem jest trzecia lokata w prestiżowym Vuelta Ciclista a Murcia. Zajął ją jeden z liderów ekipy – Davide Rebellin

Wyścig został rozegrany już po raz 34. Rozpoczął się startem w Beniol, a po przejechaniu 190,8 kilometrów kolarze finiszowali w miejscowości Lorca. Trasa tegorocznej edycji wyścigu była wyjątkowo trudna. Kolarze musieli pokonać trzy strome podjazdy: Alto Cabezo del la Plata, Alto de Espu?a i  Alto de Collado Bermejo oraz finałowy podjazd na metę Alto Castillo de Lorca.

Nasza ekipa pokazała się z bardzo dobrej strony. Od „pomarańczowi” byli aktywni. W ucieczce dnia, która zawiązała się zaraz po starcie peletonu jechał Marek Rutkiewicz. Wraz z nim jechali – Łukasz Bodnar (ActiveJet Team), Romain Hardy (Cofidis), Carlos Oyarzun (Efapel – Glassdrive), Cesare Benedetti (Team NetApp Endura), Lluís Guillermo Mas Bonet (Caja Rural – Seguros RGA) i Enrique Sanz (Movistar). Rutkiewicz był jednym z tych kolarzy, którzy dyktowali tempo.  W pewnym momencie przewaga uciekinierów wynosiła ponad 4 minuty.

Po przejechaniu połowy dystansu, w peletonie kontrolę przejęła ekipa Movistar i rozpoczęła dyktować mocniejsze tempo. Przewaga uciekającej grupy zaczęła stopniowo się zmniejszać i na podjeździe Alto de Espu?a została zasadnicza grupa wchłonęła harcowników.

Przed podjazdem Alto de Espuna atak przypuścił inny z „pomarańczowych” – Tomasz Marczyński. Jako pierwszy pokonał podjazd, co dało mu punkty i jak się później okazało zwycięstwo w klasyfikacji górskiej. Na podjeździe pod Alto Collada Bermejo zaatakowali Alejando Valverde (Movistar) i Jerome Coppel (Cofidis). Za nimi ruszyła 30-osobowa grupa kolarzy, której przewodzili „pomarańczowi”. NaAsza ekipa przejęła kontrolę nad peletonem i to dzięki jej pracy udało się zlikwidować uciekająca dwójkę i na ostatnich finałowych kilometrach wyprowadzić Davide Rebellina na najlepszą pozycję do finiszu.

Na finiszu w Alto Castillo de Lorca, najlepszym okazał się będący ostatnio w doskonałej formie Alejandro Valverde i to on został zwycięzcą wyścigu Vuelta Ciclista a Murcia. O 3 sekundy pokonał  Tiago Machado (NetApp-Endura) i naszego Davide Rebellina.

źródło : CCC Polsat Polkowice

Dodaj komentarz