POLKOWICE. Daniela Kosińska w złotej drużynie Dolnego Śląska

daniela1Polkowiczanka Daniela Kosińska wraz z koleżankami z reprezentacji Dolnego Śląska do lat 16 zdobyła złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce nożnej, która odbyła się w Nowym Sączu.

W zawodach, które mają rangę mistrzostw Polski brały udział reprezentacje województw. Dolny Śląsk z Danielą w bramce walczył w grupie A. Jego rywalami były drużyny z województw: wielkopolskiego, lubelskiego oraz kujawsko-pomorskiego.

– W fazie półfinałowej Dolny Śląsk pewnie pokonał Mazowsze, a w finale nasza reprezentacja spotkała się z kadrą z Pomorskiego pokonując ją 1:0 – informuje Konrad Kaptur, rzecznik urzędu gminy Polkowice. – Daniela broniła w trzech meczach. Podczas pojedynku półfinałowego doznała kontuzji, która wykluczyła ją z gry w finale. Mimo tego została uznana najlepszą bramkarką całych zawodów – dodaje.

Po turnieju młoda polkowiczanka została powołana na konsultacje reprezentacji Polski do lat 15 w Pruszkowie, ale ze względu na kontuzję nie weźmie udziału w zgrupowaniu.

Od przyszłego sezonu Daniela będzie uczennicą Szkoły Mistrzostwa Sportowego we Wrocławiu oraz reprezentantką miejscowego AZS.

UR/FOT. ŹRÓDŁO: UG POLKOWICE