POLKOWICE. Coraz mniej bezrobotnych

Targi1526,6 proc. – tyle wynosi stopa bezrobocia w powiecie polkowickim. Jest to jeden z najniższych wskaźników w Polsce, wśród powiatów ziemskich.

– Na koniec lipca w powiecie polkowickim odnotowano spadek bezrobocia do poziomu 6,6 procent – informuje Mirosława Myrna-Kudryk, rzecznik polkowickiego starostwa. – Jest to tendencja spadkowa w porównaniu z poprzednim miesiącem, jak i z rokiem ubiegłym. Wtedy, w lipcu, wynosiło ono 8,3 procent.

Jak dodaje rzecznik starostwa, bezrobocie w powiecie jest najniższe na Dolnym Śląsku, tuż po Wrocławiu czy Jeleniej Górze i “znacząco niższe” w porównaniu do innych powiatów ziemskich.

– Wyprzedzamy najbliższych sąsiadów – powiaty: lubiński ze wskaźnikiem bezrobocia 6,9 procent oraz głogowski – 12,1 procent – wymienia Mirosława Myrna-Kudryk.

Przypominamy, że 23 października Powiatowy Urząd Pracy w Polkowicach organizuje czwartą edycję Targów Pracy. Odbędzie się ona w godz. 10 – 14 w Zespole Szkół przy ul. Skalników 6. Udział w Targach jest bezpłatny. Wystawcy mają zapewnione stoiska.

Na zdj. Zeszłoroczne Targi Pracy cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony pracodawców, jak i szukających zatrudnienia.

UR/FOT. STAROSTWO POLKOWICKIE

Dodaj komentarz

*

code