POLKOWICE. Bohater z Jabłonowa nagrodzony

IMG_1488Eugeniusz Korytek, który znalazł w polkowickim śmietniku noworodka został dziś nagrodzony przez władze Polkowic i Chocianowa. Tego dnia mężczyzna nie zapomni nigdy. 11 lutego przed południem w śmietnika przy ul. Hubala w Polkowicach znalazł w kartonie owiniętego pieluchą noworodka. Lekarze są zgodni, że to właśnie szybka reakcja pana Eugeniusza uratowała nowo narodzonemu chłopcu życie.

Pan Eugeniusz to niezwykle skromny człowiek. Mieszka w Jabłonowie w gminie Chocianów. Mężczyzna był dziś wyraźnie oszołomiony i skrępowany tak dużym zainteresowaniem jego osobą.

– Jestem bardzo wzruszony i cieszę się, że mogłem uratować komuś życie- mówił dziś ze łzami w oczach mieszkaniec Jabłonowa.

Mężczyzna przyznaje, że nigdy nie zapomni dnia w którym znalazł noworodka.

IMG_1471– Zimna krew jaką zachował nasz bohater podczas tak wyjątkowej sytuacji jest godna pochwały i dlatego postanowiliśmy choć w taki sposób podziękować mu za to, że po raz drugi dał życie znalezionemu chłopcu- mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Lekarze przyznają, że gdyby nie szybka interwencja mężczyzny dziecko by nie przeżyło.

– Ludzie nazwali mnie bohaterem, a moje życie jest teraz trochę inne. Dziennikarze dzwonią i przyjeżdżają do mnie, ludzie mi gratulują i mówią,że są ze mnie dumni- dodaje mężczyzna.

IMG_1500Eugeniusz Korytek otrzymał dziś wiele upominków, a w Urzędzie Gminy w Polkowicach czekał na niego nowy rower. 64- latek mówi, że będzie na nim jeździł już od jutra, ale to nie oznacza, że poprzedni trafi na śmietnik.

– Kocham swój stary rower tak bardzo, że gdy pada deszcz chronię go parasolką a sam moknę- opowiada mieszkaniec Jabłonowa.

SZAT

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz