POLKOWICE. Bezpłatna akademia dla dzieci w DWSPiT

DWSPiTW Dolnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Techniki w Polkowicach ruszy roczna „Dziecięca Akademia Języka Angielskiego”. W bezpłatnych zajęciach wezmą udział uczniowie szkół podstawowych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w dwóch konkursach językowych zorganizowanych wcześniej w DWSPiT.

Zadaniem uczestników konkursu było zaśpiewanie piosenki w języku angielskim i przygotowanie krótkiej wypowiedzi na dowolny temat. Wśród uczniów klas piątych, pierwsze miejsce zajął Wiktor Ryszko (SP3), drugie – Szymon Tomczak (SP1), a trzecie – Konrad Krzysztof (SP3). W klasach IV i VI nie wyłoniono zwycięzców, ale szansę na udział w zajęciach otrzymali Małgorzata Pieńko (SP1) i Jakub Jędrzejewski (SP3). W gronie zakwalifikowanych do „Akademii…” są także uczniowie, których prezentacje spodobały się jurorom: Małgorzata Kokoszka (SP3) oraz Dominika Kawałko, Weronika Stańczyszyn i Izabela Olejnik (SP1).
– Zajęcia rozpoczną się pod koniec września w uczelni – informuje Małgorzata Walczak, kierownik Studium Języków Obcych w DWSPiT. – Będą one miały charakter konwersacyjny z wykorzystaniem różnych form komunikacji, warsztatów, aplikacji i stron internetowych.

Jak dodaje Dariusz Zając, kanclerz DWSPiT, w planach jest jeszcze utworzenie w polkowickich szkołach stref języka angielskiego. Można tam będzie, w określonym czasie, porozmawiać nieodpłatnie w języku obcym.

– W 2016 roku zaproponujemy zajęcia konwersacyjne dla młodszych klas – dodaje kanclerz.

Włodzimierz Olszewski, prorektor DWSPiT, zapowiada, że „Akademia…” to pierwszy krok do utworzenia – w niedalekiej przyszłości – „Uniwersytetu Dziecięcego” przy polkowickiej uczelni. Pomysł wesprze gmina Polkowice.

UR

Dodaj komentarz