POLKOWICE. Będą utrudnienia w ruchu

DSC00280Niebawem na drodze krajowej nr 3 w rejonie Polkowic warunki jazdy będą znacznie utrudnione. Kierowcy muszą liczyć się z korkami i objazdami. Podczas posiedzenia zespołu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przedstawiono kolejne etapy prac przy budowie drogi S3. Omówiona została także kwestia przekazywania informacji służbom ratowniczym.

Podczas spotkania wykonawcy przedstawili plany budowy oraz wskazali drogi, które zostaną wyłączone z ruchu. Ostrzegli przed dużymi utrudnieniami i wskazali możliwe objazdy. GDDKiA z Głogowa zwraca się do kierowców z prośbą o korzystanie ze środków komunikacji zbiorowej.

– W październiku na odcinku około 4 km w stronę Lubina z czterech pasów, ruch zostanie przerzucony na dwa pasy – mówi Dariusz Zajączkowski, GDDKiA w Głogowie. Także między Potoczkiem, a skrzyżowaniem Kaźmierzów – Sucha Górna będzie ruch jednojezdniowy. Nastąpi to pod koniec września – dodaje.

Służby ratunkowe zwróciły się z prośbą do wykonawców o dokładniejsze informowanie o wszystkich utrudnieniach na drodze. Przekazały kontakty bezpośrednio do przedstawicieli firm Mirbud i Salini Polska, budujących drogę S3.DSC00282

– Zorganizowaliśmy to spotkanie, ponieważ chodzi nam o bezpieczeństwo mieszkańców, czyli możliwość szybkiego dojazdu pogotowia, straży pożarnej czy policji na ewentualne miejsce zdarzenia – mówi Kamil Ciupak, wicestarosta polkowicki.

Na odcinku krajowej trójki, przechodzącym przez Polkowice, mogą wystąpić nocne, kilkugodzinne zamknięcia drogi. Jednak wykonawcy zapewniają, że prace te nie będą hamować ruchu na drodze.

Dodaj komentarz

*

code