POLKOWICE. Awans polkowiczanek

polkowice_team-3Tenisistki stołowe KGHM-ZANAM DWSPiT Polkowice pokonały w sobotnim meczu 11. kolejki beniaminka Galaxy Białystok 3:1 i awansowały na trzecie miejsce w tabeli ekstraklasy. Dwa punkty zdobyła liderka Magdalena Sikorska.

Pierwsze spotkanie tych drużyn rozegrane 4 września 2014 r. w Białymstoku zakończyło się wygraną naszej drużyny w stosunku 3:1. Punkty dla ekipy trenera Sławomira Słowińskiego zdobyły wówczas Magdalena Sikorska 2 i Natalia Michorczyk 1. Teraz gospodarzem spotkania będą polkowiczanki, które są faworytem rywalizacji. Zespół KS GALAXY w rozgrywkach ligowych zgromadził na swoim koncie zaledwie 4 punkty i zajmuje przedostanie miejsce w tabeli.

Walkę przeciwko zespołowi z Białegostoku polkowiczanki rozpoczęły od pewnego zwycięstwa Magdaleny Sikorskiej, która 3:0 pokonała Klaudię Nawrocką. Co prawda potem do wyrównania doprowadził Galaxy, ale dwa ostatnie spotkania należały do Magdaleny Szczerkowskiej oraz po raz drugi Sikorskiej, dzięki czemu KGHM-ZANAM DWSPiT Polkowice wygrało całe spotkanie 3:1.Zwycięstwo nad zespołem z Białegostoku pozwolił polkowiczankom na awans na trzecie miejsce w Ekstraklasie kobiet w tenisie stołowym.fot. KS Polkowice

Dodaj komentarz