Opublikowany: nie, Sie 3rd, 2014

POLKOWICE. 34 łemkowska watra zapłonęła

DSC_6630Kilkadziesiąt zespołów głównie ludowych i folkowych, grających nie tylko muzykę łemkowską, wystąpiło podczas 34. Watry na Obczyźnie, w Michałowie w powiecie polkowickim. To właśnie w tym regionie jest największe skupisko tej mniejszości narodowej.

Corocznie w watrze uczestniczy około trzech tysięcy osób, a koncerty, śpiewne biesiady i zabawy taneczne są jej głównym elementem.

Organizatorom watry zależy na pokazaniu nie tylko dorobku kultury łemkowskiej, ale również na zaprezentowaniu wszelkiej twórczości inspirowanej szeroko pojmowaną muzyką ludową i etniczną m.in. rusińską, białoruską, słowacką, huculską, ukraińską czy klezmerską. Stąd też w programie znalazły się koncerty również zespołów rockowych, takich jak np. Dikanda ze Szczecina, Nadija z Leszna czy Rock-H z Ukrainy.

Oprócz koncertów zorganizowano również zajęcia teatralne, pokazy filmów o ginących kulturach, ale przede wszystkich śpiewne biesiady oraz zabawy taneczne, które podczas watry trwają do świtu.

SZAT/FOT. IWONA MIERZWIAK

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..