Policyjny pościg zakończony sukcesem (FOTO, WIDEO)

W wyniku policyjnego pościgu mundurowi z jaworskiej jednostki zatrzymali trzech mężczyzn, którzy kolejny już raz, włamali się do pomieszczeń gospodarczych znajdujących się na terenie prywatnej posesji w gminie Wądroże Wielkie. Sprawcy ukradli elementy metalowego rusztowania.

W piątek (1 kwietnia br.) około godz. 17:30 dyżurny jaworskiej Policji otrzymał zgłoszenie od 40-letniego mieszkańca gminy Wądroże Wielkie o kolejnym już włamaniu do pomieszczeń gospodarczych znajdujących się na jego prywatnej posesji.  Ze zgłoszenia wynikało, że sprawcy zerwali najpierw kłódki zabezpieczające wejścia do tych pomieszczeń, a następnie dokonali kradzieży metalowych elementów rusztowania, które włożyli do białego pojazdu typu bus i odjechali w kierunku Wądroża Małego. Pokrzywdzony podjął pościg i na bieżąco informował dyżurnego o trasie przejazdu sprawców.

 

Do pościgu dołączyli funkcjonariusze Referatu Patrolowo – Interwencyjnego i Referatu Ruchu Drogowego z jaworskiej jednostki. Funkcjonariusze próbowali zatrzymać auto, jednak kierujący nie stosował się do poleceń i zaczął uciekać. Podczas pościgu policjanci używali sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednak kierowca w dalszym ciągu nie reagował na nie, a sposobem jazdy stwarzał realne zagrożenie, nie tylko dla pieszych, ale i pozostałych uczestników ruchu drogowego. W Wądrożu Wielkim ścigane Ducato ominęło blokadę i skręciło w polną drogę. Po kolejnych minutach pościgu kierujący Fiatem mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu.

Aby uniknąć zatrzymania cała trójka wyszła z samochodu i zaczęła uciekać. Jeden  funkcjonariuszy ujął najpierw 25-letniego legniczanina, który kierował fiatem, natomiast policjantka pobiegła za pozostałymi dwoma sprawcami, którzy myśląc, że uda im się zbiec – ukryli się w trawie. Policjantka wypatrzyła  leżących na ziemi włamywaczy i dokonała ich zatrzymania.

Sprawcami okazali się 35-letni legniczanin oraz 31-letni mieszkaniec gminy Krapkowice, który był się osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa przeciwko mieniu. Przeprowadzone badanie narkotesterem wskazało w organizmie kierującego fiatem obecność narkotyków. Mężczyźnie pobrano krew do dalszych badań. Cała trójka została doprowadzona do jaworskiej jednostki i noc spędziła w policyjnej celi. Śledczy zajmujący się tą sprawą udowodnili im kilka innych włamań i kradzieży, których dokonali na terenie powiatu jaworskiego. Kierowca fiata odpowie dodatkowo za niezatrzymania się do policyjnej kontroli. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Teraz ich losem zajmie się jaworski sąd.
źródło: KPP Jawor

Dodaj komentarz

*

code