Policjanci zamknęli domowe kasyno

Fot. arch. policji

Trzy nielegalne automaty do gier i kradziony rower wart 10 tys. zł odkryli w jednym z legnickich mieszkań policjanci z miejskiej komendy. Maszyny trafiły już do magazynu celników, a ich właścicielowi grozi trzyletnia odsiadka. Odpowie też za przywłaszczenie cudzego roweru.

– Dzielnicowi udali się do jednego z mieszkań na terenie Legnicy, aby dokonać ustaleń. Kiedy funkcjonariusze weszli do środka zauważyli w jednym z pomieszczeń trzy automaty do gier hazardowych. Na maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia działalności – relacjonuje mł. asp. Jagoda Ekiert. – Policjanci natychmiast na miejsce wezwali funkcjonariuszy Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Legnicy, którzy przeprowadzili eksperyment procesowy. Potwierdził on, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych – dodaje.

Maszyny trafiły do depozytu celników, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie. Ich właściciel może trafić za kraty nawet na trzy lata. Na tym jednak nie koniec jego problemów.

– Podczas wykonywania czynności dzielnicowi zwrócili również uwagę na rower górski, znajdujący się w tym mieszkaniu. Kiedy sprawdzili numer ramy w policyjnych systemach okazało się, że rower o wartości 10 tys. zł figuruje jako utracony w wyniku przywłaszczenia na terenie działania komendy w Kłodzku – informuje mł. asp. Ekiert.

Rower trafił w ręce funkcjonariuszy, którzy zatrzymali w tej sprawie także dwóch mężczyzn (42 i 54 l.). Kara za przywłaszczenie dwukołowca także wynosi do trzech lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz