Policjanci po służbie zatrzymali obywatela Ukrainy

Fot. KMP Legnica

Dwuletnia odsiadka grozi 23-letniemu obywatelowi Ukrainy, który prowadził, mając w organizmie 2 promile alkoholu. Mężczyznę zatrzymali dwaj legniccy policjanci, którzy wracali do domu po służbie.

Do zdarzenia doszło kilka minut po północy. Dwaj legniccy dzielnicowi, st. sierż. Sebastian Jankowski i sierż. Mariusz Bojarczyk, jechali do domu krajową trójką w kierunku Jawora. W pewnym momencie zauważyli osobowego fiata, który jechał całą szerokością jezdni, zjeżdżając na pobocze lub przeciwny pas ruchu.

– Funkcjonariusze po służbie nie pozostali obojętni na tak bezmyślne zachowanie. Bez wahania postanowili bezpiecznie zatrzymać kierującego. Kiedy policjanci zrównali się z jego pojazdem, okazali przez boczną szybę legitymację i nakazali mężczyźnie zjechać na pobocze. Podczas rozmowy od kierującego wyczuwalna była silna woń alkoholu, dlatego policjant odebrał kierującemu kluczyli uniemożliwiając mu tym samym dalszą jazdę – relacjonuje sierż. szt. Jagoda Ekiert.

Na miejsce dotarł patrol drogówki, który przejął nietrzeźwego kierowcę. Jak się okazało, to 23-letni obywatel Ukrainy. W organizmie miał 2 promile alkoholu. – Dzięki wzorowej postawie dzielnicowych pijany kierowca nie uniknie konsekwencji popełnionego czynu – informuje sierż. szt. Ekiert.

Dodaj komentarz