Opublikowany: czw, Sie 13th, 2020

Policjanci odzyskali skradziony defibrylator

Defibrylator to zdecydowanie cenne urządzenie, które może uratować życie. Jak się okazuje, może stać się także łakomym kąskiem dla złodziei. Jedno z takich urządzeń niedawno zniknęło z legnickiego szpitala. Sprawcę kradzieży pojmali mundurowi z Radwanic.

Defibrylator z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy zginął ostatniego dnia lipca. Jak się okazało, trzeba było go szukać aż w powiecie polkowickim.

– Na ślad sprawcy tej zuchwałej i bezmyślnej kradzieży natrafili dzielnicowi z Radwanic, którzy zatrzymali 55-letniego mieszkańca gminy Radwanice – mówi nam oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, Przemysław Rybikowski.

Jak się okazuje, mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego postanowił ukraść urządzenie o warto przekraczającej siedem tysięcy złotych.

Skradzione urządzenie najprawdopodobniej w najbliższych dniach wróci na korytarz legnickiej lecznicy i będzie nadal służyć do ratowania ludzkiego życia. Zatrzymany 55-latek musi natomiast liczyć się z konsekwencjami. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za co może trafić do zakładu karnego nawet na 5 lat.

fot. materiały prasowe

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..