Policjanci w miejskich autobusach. Sanepid: Koronawirus nie zniknął!

Policjanci kontrolują autobusy komunikacji miejskiej. W ten sposób chcą przypomnieć, że wciąż obowiązują rygory sanitarne. Wnioski nasuwają się same. Chociaż pandemia wcale nie ustała, wiele osób zwyczajnie o groźnym koronawirusie po prostu zapomniało.

Jeszcze kilka miesięcy temu koronawirus budził strach. Dziś wiele osób ignoruje zalecenia o noszeniu maseczek w miejscach publicznych. Stąd wyraźny apel sanepidu.

– Koronawirus nie zanikł. Nie wyprowadził się. Dalej mamy możliwość zakażenia się – podkreśla Zenona Jasiurkowska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Polkowicach.

Liczba osób zakażonych w naszym kraju stale rośnie, dlatego warto zadbać o zdrowie własne, ale także innych.

– Z zasad sanitarnych nikt nas nie zwolnił. Noszenie maseczek nadal jest obowiązkowe w miejscach, gdzie trudno zachować bezpieczną odległość. To sklepy, kina, teatry, pociągi czy autobusy. Tam nadal jest obowiązek noszenia maseczek – podkreśla Jasiurkowska.

W wielu przypadkach temat koronawirusa po prostu się znudził. Stąd akcja głogowskich policjantów w miejskich autobusach.

– Chcieliśmy przypomnieć o tych przepisach. Sami powinniśmy dbać o to, aby nie stać się ofiarami pandemii, czy też nie narażać innych osób. Apelujemy o samokontrolę. Policjanci przede wszystkim pouczają wszystkie osoby, które nie przestrzegają przepisów sanitarnych. Mandaty, czy grzywny są tutaj ostatecznością – tłumaczy nam Bogdan Kaleta, oficer prasowy głogowskiej policji.

Jak udało nam się dowiedzieć, do tej chwili głogowscy policjanci nie wręczyli żadnego mandatu z tego tytułu.

fot. materiały prasowe

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Nick pisze:

    Policjanci nie wlepili żadnego mandatu za brak zakrywania twarzy, ponieważ wprowadzona restrykcja może odnosić się wyłącznie do osób chorych i podejrzewanych o zachorowanie. W pozostałym zakresie obowiązek zasłaniania ust i nosa przez “wszystkich” nie ma podstaw prawnych!

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..