Opublikowany: pt, Gru 29th, 2017

Policja apeluje o “trzeźwe myślenie”

Planujesz spędzić sylwestrowy wieczór na hucznej zabawie podczas balu czy domowego przyjęcia? Pamiętaj, że za kierownicą obowiązuje trzeźwe myślenie – przypominają legniccy policjanci, którzy przez najbliższe dni będą wnikliwie kontrolować kierowców właśnie pod tym kątem.

– Osoba kierująca pojazdem pod wpływem alkoholu jest poważnym zagrożeniem na drodze. W znacznym stopniu pogarsza się jej ostrość widzenia i ocena odległości, następuje opóźnienie czasu reakcji, obniżenie koncentracji, zaburzenie równowagi i błędna ocena własnych możliwości. Kierujący na tzw. „podwójnym gazie” zagraża nie tylko sobie, ale także pozostałym uczestnikom ruchu drogowego. Konsekwencje takiego zachowania mogą być tragiczne – uczula mł. asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Funkcjonariusze podkreślają, że większość z nas zdaje sobie sprawę z zagrożenia, gdy mowa o nietrzeźwym kierowcy na drodze. Mimo to, ich praca nadal w dużej mierze polega na eliminowaniu z ruchu nieodpowiedzialnych kierowców.

– Tylko dzisiejszej nocy funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali dwóch kierujących pod wpływem alkoholu. Niestety, nie wszystkich odstraszają poważne konsekwencje, które przewidują przepisy prawa za jazdę na „podwójnym gazie” – komentuje mł. asp. Ekiert. I przypomina: – Za kierownicę wsiadamy tylko wtedy, gdy mamy pewność że jesteśmy trzeźwi. Nie wierzmy w mity, że kawa, zimy prysznic czy tłusty posiłek sprawi, że szybciej wytrzeźwiejemy. Organizm potrzebuje czasu na wydalenie alkoholu i regenerację. Stan trzeźwości możemy sprawdzić w każdej jednostce Policji na terenie naszego powiatu. Przypominamy, że każdy z nas widząc osobę, która zamierza kierować na tzw. „podwójnym gazie” powinien zareagować uniemożliwiając mu jazdę.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..