Pojazdy na akumulator dla dzieci – czym są i dlaczego warto je podarować dziecku?

Pojazdy na akumulator dla dzieci zdobywają ostatnio coraz większą popularność. Nic dziwnego, to niezwykła frajda dla maluchów! Dzieci poznają podstawy motoryzacji i ruchu drogowego, świetnie się przy tym bawiąc. Czym są pojazdy na akumulator dla dzieci, jakie są ich rodzaje i dlaczego warto je wybrać? Na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule o pojazdach akumulatorowych.

Jak działają pojazdy akumulatorowe dla dzieci?

Jak sama nazwa wskazuje pojazdy akumulatorowe wyposażone są w akumulator, który wymaga systematycznego ładowania. To jak długo będziemy ładować autko lub motor – i jak długo pojazd będzie pracował – uzależnione jest od mocy silnika i rodzaju akumulatora.

Po naładowaniu zabawka jest gotowa do pracy. Wielu rodziców obawia się, że straci kontrolę nad jazdą i bezpieczeństwem dziecka. Nie ma się czym jednak martwić, do każdego pojazdu dołączony jest pilot zdalnego sterowania, dzięki któremu rodzic lub opiekun może sterować kierunkiem jazdy i prędkością, a także używać hamulca. Zabawka jest w pełni bezpieczna i nie ma ryzyka, że dziecko samodzielnie i bez kontroli wyjedzie w niebezpieczne miejsce lub za bardzo się rozpędzi. Oczywiście, im starsze dziecko, tym bardziej warto w bezpiecznych warunkach umożliwić mu choć częściowe kierowanie pojazdem. Wszystko zależy też od typu pojazdu: autka czy motory dla najmłodszych dzieci mają wyłączone dodatkowe funkcje, ale już pojazdy dla tych nieco starszych umożliwiają np. zmianę biegów czy samodzielne kierowanie.

Aby korzystanie z zabawki było bezpieczne, wybierz model, który odpowiada wiekowi i wadze Twojego dziecka i który posiada funkcje dostosowane do jego wieku. Ważne jest również, aby nie używać pojazdów na ulicach. Wybieraj raczej osiedlowe czy parkowe alejki, po których nie poruszają się pojazdy mechaniczne. Wtedy niezapomniana zabawa i ogromna frajda dziecka gwarantowane!

Dlaczego warto wybrać pojazd akumulatorowy dla dziecka?

Pojazdy akumulatorowe zdobyły ostatnio ogromną popularność nie bez powodu. Są jednymi z najchętniej wybieranych zabawek z okazji urodzin czy świąt. Dlaczego warto kupić dziecku autko, motor lub quad na akumulator?

Po pierwsze jest to świetny sposób na zabawę na świeżym powietrzu i oderwanie dzieci od ekranów, przed którymi dzisiejsze maluchy spędzają coraz więcej czasu. Korzystanie z zabawki pozytywnie wpływa na rozwój koordynacji ruchowej, zdolności motorycznych i spostrzegawczości. Uczymy przy tym dziecku prawidłowego zachowania na drodze i podstaw motoryzacji.

Wiele korzyści, jakie oferuje korzystanie z pojazdów akumulatorowych dla dzieci, sprawia, że jest to świetny prezent zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek.

Jakie są rodzaje pojazdów na akumulator?

W ofercie sklepu ramiz.pl posiadamy różne rodzaje pojazdów na akumulator. Najpopularniejsze – oczywiście samochody, których posiadamy wiele modeli inspirowanych prawdziwymi dorosłymi samochodami. Dostępne są również motocykle, quady, traktory, ciągniki tirów czy koparki. Każdy mały fan motoryzacji znajdzie u nas coś dla siebie!

Najczęstszy wybór: samochody na akumulator

Wśród wszystkich pojazdów na akumulator to właśnie samochody są zdecydowanie najchętniej wybierane. Przedstawiamy krótki przegląd modeli i funkcji autek dla małych fanów motoryzacji.

BMW

Różne modele jednej z popularniejszych samochodowych marek przeznaczone są dla dzieci w różnym wieku. W ofercie znajdziesz pojazdy w pełni bezpieczne dla dzieci od 1. roku życia, ale są w niej również modele dla starszych dzieci. Pojazdy, wiernie odwzorowujące prawdziwe modele BMW, wyposażone są w światła led, miękkie piankowe koła, pilot do sterowania, biegi przód/tył, funkcję wolnego startu, blokadę drzwi, pasy bezpieczeństwa oraz panel audio z wgraną muzyką.

Mercedes Benz

Spełnienie marzeń o posiadaniu własnego samochodu gwarantują pojazdy wiernie odwzorowujące samochody Mercedes Benz. Model Benz X-Class poza standardowym wyposażeniem gwarantującym bezpieczeństwo dziecka, posiada lakierowaną karoserię, otwierany bagażnik, funkcję kołyski i panel do oglądania bajek.

Land Rover

To autko, które świetnie sprawdzi się podczas spacerów i wycieczek, również w terenie. Pojazd spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa, a przy tym jest funkcjonalny i kompaktowy. Posiada amortyzatory, co ważne w przypadku poruszania się po leśnych czy parkowych alejkach lub szlakach, ma pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, światła led z przodu oraz z tyłu, a także trzystopniową regulację prędkości, praktyczną blokadę drzwi bocznych oraz pilota dzięki któremu rodzic będzie miał pełną kontrolę nad pojazdem.

Audi

Również wybrane modele Audi znalazły się w gronie samochodów na akumulator dla małych fanów motoryzacji. Modele Audi, do złudzenia przypominające dorosłe samochody, mają bogate wyposażenie, takie jak: siedzenia z ekoskóry z pasami bezpieczeństwa, amortyzatory, światła led z przodu i z tyłu, blokada bezpieczeństwa bocznych drzwi. Do każdego modelu dołączony jest pilot zapewniający opiekunowi kontrolę nad pojazdem.

Dodaj komentarz