Pogrom w Piotrkowie Trybunalskim

LH1-197310LUBIN. W sobotę piłkarki ręczne z PGNiG Superligi rozegrały dwa spotkania. W Piotrkowie Tryb. szczypiornistki Piotrcovii musiały uznać wyższość KGHM Metraco Zagłębia Lubin.

Piotrcovia stawiała opór miedziowym przez pierwsze kwadrans. Po wymianie ciosów na tablicy wyników było 8:10, a gospodynie trzymały dystans do Zagłębie głównie dzięki skuteczności swojej najlepszej zawodniczki. Agata Wypych zdobyła w tym czasie cztery z ośmiu bramek dla swojego zespołu. W drugim kwadransie podopieczne Bożeny Karkut odskoczyły rywalkom i to znacznie. W 23. minucie o czas dla swojej drużyny poprosił Henryk Rozmiarek, ale nie zdało się to na wiele. Od wyniki 11:17 gospodynie zdobyły dwie, a zawodniczki Zagłębia cztery bramki i do przerwy miedziowe prowadziły wyraźnie 21:13, a kolejny raz obronę rywalek najbardziej nękała Karolina Semeniuk-Olchawa.

Tuż po przerwie do bramki rywalek rzuciła Joanna Obrusiewicz i Zagłębie prowadziło dziewięcioma trafieniami. Przez kolejny kwadrans lubinianki seryjnie były karane przez sędziów karami dwóch minut i grająca w przewadze Piotraovia zmniejszyła straty do sześciu bramek – 20:26 w 48. minucie. Miedziowe szybko sprowadziły rywalki na ziemię, bowiem osiem minut później, po bramce Juliany Malty podopieczne Bożeny Karkut osiągnęły 10-bramkową przewagę, która po końcowej syrenie wyniosła ostatecznie aż 11 trafień.

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. – KGHM Metraco Zagłębie Lubin 21:32 (13:21)

Piotrcovia: Skura, Opelt – Kucharska, Mielczewska 2, Piecaba 2, Cieślak 1, Kopertowska 4, Wypych 10/6, Szafnicka, Nowak 1, Olek, Pasternak 1, Tórz.

Zagłębie: Tsvirko, Maliczkiewicz – Załęczna 3, Tracz 1, Semeniuk-Olchawa 6/4, Obrusiewicz 2, Paluch 2, Jelić 3, Lalewicz 2, Bader, Walczak, Jochymek 5, Varela Malta 4, Piekarz 1, Pałgan 3, Brenkus.