Podzłotoryjskie gminy mają nowych wójtów

W dwóch gminach wiejskich powiatu złotoryjskiego do wyłonienia wójta konieczna okazała się druga tura wyborów samorządowych. Zarówno gminą Zagrodno, jak i gminą wiejską Złotoryja, bo o nich mowa, przez najbliższych pięć lat rządzić będą nowe osoby.

W gminie wiejskiej Złotoryja już przed pierwszą turą było wiadomo, że dojdzie do zmiany władzy. Urzędująca przez pięć kadencji wójt Maria Leśna zrezygnowała bowiem ze startu w tegorocznych wyborach samorządowych. Zdecydowanym faworytem „finałowego” starcia wydawał się Jan Tymczyszyn, który w pierwszej turze osiągnął najlepszy wynik ze wszystkich pięciu kandydatów. Na 51-latka z Lubiatowa zagłosowało dwa tygodnie temu 1201 osób, zaś na jego najgroźniejszego kontrkandydata, czyli Pawła Choczaja z Wilkowa „tylko” 717. Wczoraj przewaga ta była jeszcze większa i wyniosła aż 971 głosów na korzyść Jana Tymczyszyna (1552 do 581).

Frekwencja w gminie Złotoryja wyniosła zaledwie 38,09 proc.

Dużo bardziej zacięta rywalizacja zapowiadała się natomiast w gminie Zagrodno, gdzie do walki o fotel wójta stanęło troje równorzędnych kandydatów. Do drugiej tury dostał się dotychczasowy włodarz tej gminy, czyli 63-letni Tadeusz Szklarz z Zagrodna oraz 34-letnia Karolina Bardowska z Uniejowic. Wygrała kandydatka, na którą w minioną niedzielę zagłosowało 1109 mieszkańców. Jej rywala poparło natomiast o 126 osób mniej (983).

Frekwencja w gminie Zagrodno wyniosła wczoraj 48,06 proc.

Fot. Facebook 

Dodaj komentarz