Podziel się tym, co najcenniejsze

Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK im. „Miedzianej Kropli Krwi” zaprasza na akcję zbiórki krwi z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Swoim najcenniejszym darem można się podzielić w trzech miastach naszego regionu.

Krew w ramach akcji oddawać można do wtorku 26 listopada w Lubinie, Głogowie i Polkowicach.

Krew może oddać zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, ważąca ponad 50 kg. Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, powinien być wypoczęty, wyspany oraz po zjedzeniu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku. Dobrze jest też wypić około 1,5 litra płynów w ciągu minionej doby. Minimum 24 godziny przed oddaniem krwi nie można pić alkoholu. Nie należy zgłaszać się do oddawania krwi, jeśli jest się przeziębionym lub przyjmuje się leki.

Oddawanie krwi jest w pełni bezpieczne. Należy mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL i adresem. Trzeba też wypełnić szczegółowy kwestionariusz z pytaniami dotyczącymi stanu zdrowia. Do oddania kwalifikuje lekarz po zmierzeniu ciśnienia i przeprowadzeniu wywiadu.

Każdy dawca otrzymuje, jako posiłek regeneracyjny, osiem tabliczek czekolady.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..