Podsumowali sezon grzewczy

Gmina Polkowice podsumowuje sezon grzewczy.  Na sieci ciepłowniczej należącej do Przedsiębiorstwa Gospodarki Miejskiej w Polkowicach podczas zimy doszło do zaledwie kilka awarii.

Pomimo gorszych warunków atmosferycznych panujących w sezonie grzewczym 2020/2021 w porównaniu do poprzedniego sezonu zimowego awaryjność sieci i węzłów należących do polkowickiego PGM-u była na podobnym poziomie.

W mieście Polkowice w szczytowym okresie sezonu grzewczego na sieci ciepłowniczej wystąpiły tylko dwie awarie.

Niska awaryjność polkowickiej sieci jest wynikiem między innymi tego, że prawie cała nasza sieć ciepłownicza jest wykonana w technologii preizolowanej – mówi Jacek Kaszuba, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Miejskiej w Polkowicach. – Jednakże musimy pamiętać, że ta sieć ciepłownicza starzeje się i wymaga ciągłych prac naprawczo-konserwacyjnych.

Nad prawidłowym funkcjonowaniem węzłów ciepłowniczych w mieście Polkowice czuwa zespół specjalistów zatrudnionych w Dziale Energetyki i Pomiarów PGM Sp. z o.o. w Polkowicach, który systematycznie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, by w miarę możliwości minimalizować awaryjności sieci. 

Dział energetyki i pomiarów polkowickiego PGM-u zajmuje się również przesyłaniem i dystrybucją ciepła na terenie gminy Polkowice.

Dostarczamy energię cieplną z miejskiej sieci ciepłowniczej. Energia cieplna dostarczana jest w postaci gorącej wody o zmiennej temperaturze zależnej od warunków atmosferycznych, od 75 do 130 stopni Celsjusza. Służy do ogrzewania budynków oraz podgrzewania wody użytkowej – mówi Jerzy Pólkowski, kierownik Działu Energetyki i Pomiarów PGM Sp. z o.o. w Polkowicach.

Dodaj komentarz