Podróż zakończył na ścianie kamienicy (FOTO)

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w Świerzawie. Kierowca osobowego mercedesa prawdopodobnie jechał zbyt szybko, przez co nie utrzymał się w pasie drogi i z dużą siłą uderzył w ścianę dwóch przydrożnych kamienic. Zarówno kierowy jak i pasażerowi pojazdu nic poważnego się nie stało.

Dyżurny złotoryjskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej informację o kolizji otrzymał około godz. 21.20. Na pomoc natychmiast wysłano ochotników z miejscowej jednostki OSP w Świerzawie oraz strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Złotoryi.

Do zdarzenia doszło na ul. Jeleniogórskiej w Świerzawie, tuż obok domu jednego z druhów OSP Świerzawa. Ratownik błyskawicznie sprawdził stan zdrowia osób poszkodowanych oraz zabezpieczył teren działań do czasu przyjazdu zastępów straży pożarnej. Zarówno osoba kierująca oraz pasażer mercedesa CL500 opuścili pojazd o własnych siłach i nie wymagali hospitalizacji.

Przybyli na miejsce strażacy odłączyli akumulator oraz zakręcili zawór gazu w rozbitym pojeździe. Samochód w dalszym ciągu znajdował się na jednym z pasów ruchu, dlatego do czasu zabrania go przez autolawetę ruch odbywał się wahadłowo.

Działania trwały przez niespełna 1,5 godziny. Straty wstępnie zostały oszacowane na 10 tys. złotych.

.

Fot. OSP Świerzawa

Dodaj komentarz

*

code