Podpalił 20-latka. Odpowie za zabójstwo (WIDEO)

Lidia Tkaczyszyn

Mężczyzna odpowiedzialny za podpalenie 20-latka w jednym z lasów na terenie gminy Przemków został ponownie zatrzymany. Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Legnicy zebrany w sprawie materiał dowodowy wskazuje na to, że oskarżony działał w zamiarze pozbawienia życia. Śledczy postawili mu zarzut zabójstwa, trafił również do aresztu. Przypominamy, że do zdarzenia doszło 25 sierpnia. Młody mężczyzna z poparzeniami trafił do szpitala, w którym zmarł 5 września. 

– W zdarzeniu z 25 sierpnia uczestniczyło 3 mężczyzn. Miało ono miejsce w jednym z lasów na terenie gminy Przemków. Tam jeden z mężczyzn doprowadził do ciężkich obrażeń ciała u 20-latka podpalając go. Ofiara trafiła do szpitala- mówi Lidia Tkaczyszyn z Prokuratury Okręgowej w Legnicy- początkowo prokuratura zastosowała wobec dwóch pozostałych uczestników tych wydarzeń dozór policyjny. Sprawca otrzymał zarzut spowodowania ciężkich obrażeń ciała, drugi mężczyzna otrzymał zarzut nieudzielenia pomocy. Niestety 20-latek 5 września zmarł w szpitalu. Śledczy natomiast skompletowali materiał dowodowy i ponownie zatrzymali sprawcę podpalenia. Z dowodów wynika, że ów sprawca działał w zamiarze pozbawienia życia. Prokurator przedstawił mu już zarzut zabójstwa, trafił również do aresztu- kończy swoją wypowiedź Lidia Tkaczyszyn.

Za zbrodnię zabójstwa kodeks karny przewiduje 3 możliwe kary; 8 lat więzienia, 25 lat więzienia oraz kara dożywotniego pozbawienia wolności. W tle jest jeszcze tajemniczy wątek narkotykowy, bo przestępstwo zostało popełnione w miejscu, w którym rosły konopie indyjskie. Śledczy nie wyjaśniają, czy mężczyźni byli powiązani z plantacją.

Dodaj komentarz