Pod wpływem i z narkotykami

Legniccy policjanci zatrzymali 21-latka ze Zgorzelca, który usiadł za kierownicą pod wpływem alkoholu. Mężczyzna „wydmuchał” 1 promil alkoholu, ale na tym jego kłopoty się nie skończyły.

Funkcjonariusze legnickiej policji zauważyli osobowego volkswagena polo przy ulicy Kominka. Zachowanie kierowcy wskazywało, że może być nietrzeźwy, dlatego stróże prawa zatrzymali go do kontroli.

– Jak się po chwili okazało, był to 21- leni mieszkaniec Zgorzelca, który znajdował się w stanie nietrzeźwości, mając 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu – relacjonuje st. sierż. Anna Tersa. – Ponadto policjanci ujawnili przy młodym kierowcy środki odurzające w postaci kilku porcji marihuany. Podczas sprawdzenia pojazdu 21-latka, mundurowi znaleźli kilkanaście kolejnych porcji tego narkotyku – dodaje.

Teraz 21-latek odpowie przed sądem. Za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet do lat 15. Natomiast za posiadanie „trawki” sąd może wymierzyć karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz