Pociągiem do Wrocławia już w grudniu!

Zakończono rewitalizację dwóch linii kolejowych – 306 i 316. Oznacza to, że po 22 latach kolej wróci do Chocianowa. Mieszkańcy już w grudniu pociągiem będą mogli pojechać m.in. do Wrocławia czy Lubina.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego regularnie przejmuje i rewitalizuje lokalne linie kolejowe. Dzięki temu na nowo są uruchamiane połączenia kolejowe. Po 22 latach gmina Chocianów przestanie być wykluczona kolejowo.

– Chocianów czekał na tak skutecznego włodarza jakim jest burmistrz Kulczyński. Myślę, że również doskonała współpraca z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego spowodowała, że po 22 latach Chocianów jest przywrócony na mapę kolejową – informuje Patrycja Jugo, sekretarz miasta i gminy Chocianów.

Przywrócenie połączeń kolejowych w Chocianowie to jednak nie wszystko. Budynek główny dworca został już oficjalnie przejęty przez gminę.

– Powrót linii kolejowej doskonale wpisuje się do pozostałych inwestycji, które towarzyszą terenowi na którym znajduje się były dworzec. Chodzi m.in. o budynki w pobliżu, które zostaną zrewitalizowane, a dzięki temu powstanie Centrum Przesiadkowe gminy Chocianów jak i również rewitalizacja ulicy Wesołej i Armii Krajowej – dodaje sekretarz Jugo.

Mieszkańcy będą mogli bezpośrednio pojechać do Legnicy lub Wrocławia już w grudniu. Wtedy bowiem jest planowane uruchomienie linii dla połączeń pasażerskich.

Dodaj komentarz