Opublikowany: pt, Sty 10th, 2020

Pociąg o włos minął autobus. Dróżniczka nie opuściła szlabanu (VIDEO)

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło na przejeździe kolejowym przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie w Lubinie. Nie zamknięto rogatek, a pociąg towarowy o włos minął się z przejeżdżającym tamtędy autobusem komunikacji miejskiej. Dróżniczka, która odpowiadała za ten przejazd, usłyszała już zarzuty.

– Dyżurny lubińskiej komendy otrzymał zgłoszenie od jednego z pasażerów autobusu komunikacji miejskiej o nieopuszczonych rogatkach na przejeździe kolejowym przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Lubinie, przez co o mały włos nie doszło do zderzenia się autobusu z pociągiem – informuje aspirant sztabowy Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej policji. – W sprawie zatrzymana została dróżniczka obsługująca przejazd. W chwili zatrzymania kobieta była trzeźwa – dodaje.

Śledztwo prowadzone jest w Prokuraturze Rejonowej w Lubinie. Dróżniczka usłyszała zarzuty niedopełnienia swoich obowiązków służbowych i doprowadzenia do bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

– Prokurator zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia wykonywania zawodu dróżnika oraz dozór policji. Trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia – mówi rzeczniczka lubińskiej policji.

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Nick... pisze:

    skoro zapomniano to gdzie tu usterka

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..