Pijany potrącił ją, gdy przechodziła na pasach

Przechodziła przez przejście dla pieszych o kulach, gdy potrącił ją samochód. Kierowca volkswagena był pijany. Miał ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie.

Nie pomagają apele ani zaostrzone kary. Kierowcy nadal siadają za kierownicą samochodu będąc pod wpływem alkoholu. Świadomie narażają nie tylko swoje życie, ale i innych uczestników ruchu. W Rudnej, 51-letni mężczyzna potrącił na pasach 87-letnią kobietę.

– Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen, 51 – letni mieszkaniec powiatu lubińskiego, wyjeżdżając z posesji, cofając, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej, 87 – letniej kobiecie, która przechodziła o kulach przez oznakowane przejście dla pieszych – informuje Sylwia Serafin, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Po zbadaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna był pijany.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma w swoim organizmie ponad 1,6 promila alkoholu – dodaje Serafin.

Mężczyzna tłumaczył policjantom, że owszem pił alkohol, ale dzień wcześniej. Potrącona kobieta trafiła do szpitala, jej stan jest stabilny. Kierowca volkswagena stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Dodaj komentarz

*

code