Pijany podpalił dziecięcy wózek

Swoją lekkomyślnością mógł spowodować tragedię. Pijany 27-latek wrzucił niedopałek papierosa do wózka dziecięcego stojącego na klatce schodowej jednego z bloków w Lubinie, wzniecając pożar.

– Oficer dyżurny lubińskiej policji otrzymał zgłoszenie o palącym się wózku dziecięcym oraz rowerze, na klatce schodowej bloku mieszkalnego na terenie Lubina. Funkcjonariusz natychmiast powiadomił straż pożarną i wysłał na miejsce patrol policji – relacjonuje młodszy aspirant Anna Szajbler z lubińskiej policji.

Na szczęście strażakom szybko udało się ugasić ogień. Okazało się, że pożar wybuchł przez niedopałek papierosa. Do wózka wrzucił go 27-letni lubinianin. W momencie gdy to zrobił, był nietrzeźwy.

– W rozmowie z policjantami przyznał, że wyrzucił niedopałek papierosa do stojącego na klatce schodowej wózka dziecięcego, w wyniku czego doszło do rozproszenia ognia. Zniszczeniu uległ nie tylko wózek, ale również znajdujący się w pobliżu rower – dodaje młodszy aspirant Anna Szajbler.

Straty, jakie spowodował 27-latek, oszacowano na 1 tys. zł. Mężczyzna został zatrzymany i za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz