Pijany i bez prawa jazdy uciekał przed policją

22-letni kierowca skody został zatrzymany po pościgu przez lubińskich policjantów. Młody mężczyzna prowadził pod wpływem alkoholu, a także nigdy nie miał prawa jazdy. Może spędzić za kratami nawet pięć lat.

Policjanci lubińskiej drogówki otrzymali informację, że na terenie powiatu lubińskiego skodą jedzie kierowca, który może być nietrzeźwy.

– Nasi funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce. Przed Lubinem zauważyli wskazany samochód. Jego kierowca, mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie chciał się zatrzymać. Podczas ucieczki popełnił wiele wykroczeń. Zjeżdżał na przeciwległy pas jezdni i pobocze, czym stwarzał spore zagrożenie – mówi asp. szt. Sylwia Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

W pewnym momencie kierowca zjechał na leśną drogę i po chwili uderzył w drzewo. Wysiadł jeszcze z auta i próbował się schować.

– Policjanci szybko zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W dodatku młody mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem – dodaje Serafin.

W trakcie zatrzymania mężczyzna był bardzo agresywny. Nie wykonywał poleceń mundurowych i naruszył ich nietykalność osobistą.

22-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do policyjnej kontroli grozi mu pięć lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów i ich znieważenie.

Dodaj komentarz

*

code