Opublikowany: śr, Kwi 1st, 2020

Pijany 19-latek zakończył podróż w Spalonej (WIDEO)

Fot. KMP Legnica

O tym, że alkohol i kierownica to jedno z najgorszych możliwych połączeń przekonał się ostatnio 19-letni amator nielegalnych przejażdżek. Za swoją nieodpowiedzialność niebawem stanie przed sądem. Co ma na sumieniu?

Interwencję w sprawie 19-latka rozpoczął nocny telefon do dyżurnego policji. Mundurowy usłyszał, że w podlegnickiej Spalonej doszło do kolizji. Informację potwierdzili funkcjonariusze drogówki, którzy dotarli tam jako pierwsi.

– Na miejscu okazało się, że kierujący pojazdem osobowym 19-letni mieszkaniec Legnicy, jadąc z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w zaparkowany pojazd marki Audi. Dodatkowo młody mężczyzna nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu – relacjonuje sierż. szt. Anna Tersa z KMP w Legnicy.

Szybko stało się jasne, że jedną nieodpowiedzialną decyzją 19-latek nawarzył sporo piwa. Przede wszystkim nigdy nie powinien usiąść za kierownicą. Nie miał bowiem nawet prawa jazdy. A na tym nie koniec.

– Po przebadaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna ma prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – informuje sierż. szt. Tersa. – 19-latek za kierowanie pojazdem bez uprawnień i jazdę z nadmierną prędkością nie zapewniającą panowania nad pojazdem, został ukarany mandatami karnymi. Natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem – dodaje.

Za jazdę na podwójnym gazie 19-latkowi grozi teraz dwuletnia odsiadka.

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..